Collection: Back to School Resources
Head back to school with amazing resources to help you decorate your room, teach, organize, and communicate. Hand-drawn clipart and print and use.
-
Borders School Home Play Stationery Borders BIG SET (Karen's Kids Editable Printables)
Regular price $21.95 USDRegular priceUnit price / per -
Awards KIDS COLOR (Karen's Kids Editable Printables)
Regular price $4.50 USDRegular priceUnit price / per -
Borders Editable BACK TO SCHOOL Borders (Karen's Kids Printables)
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
CLASSROOM RULES Bulletin Board Set (Karen's Kids Printables)
Regular price $12.95 USDRegular priceUnit price / per -
CLASSROOM RULES Bulletin Board Set with I CAN Language (Karen's Kids Printables)
Regular price $12.95 USDRegular priceUnit price / per -
Clipart Classroom Kids Clipart (Karen's Kids Clipart)
Regular price $8.95 USDRegular priceUnit price / per -
Calendar Printables for Teachers and Students - 5-day set (Karen's Kids Printables)
Regular price $12.95 USDRegular priceUnit price / per -
Worksheets GUESS WHO Poster and Graph (Karen's Kids Printables)
Regular price $1.95 USDRegular priceUnit price / per -
Worksheets GRAPHING for BEGINNERS 2 (Karen's Kids Printables)
Regular price $1.95 USDRegular priceUnit price / per -
Clipart SCIENCE KIDS (Karen's Kids Clipart)
Regular price $12.00 USDRegular priceUnit price / per -
DIY Back to School Paper Doll Kids
Regular price $0.00 USDRegular priceUnit price / per$2.95 USDSale price $0.00 USDSale -
Characterization Worksheet
Regular price $0.00 USDRegular priceUnit price / per -
Postcards from Teachers 2_Editable Ready to Print
Regular price $5.45 USDRegular priceUnit price / per$10.95 USDSale price $5.45 USDSale -
Clipart WRITING, PENCILS, KIDS and MORE (Karen's Kids Clipart)
Regular price $12.95 USDRegular priceUnit price / per -
Read Write Color I GO TO SCHOOL Book (Karen's Kids Printables)
Regular price $3.50 USDRegular priceUnit price / per -
Reward Charts I CAN REWARD CHARTS (Karen's Kids Printables)
Regular price $0.00 USDRegular priceUnit price / per$1.95 USDSale price $0.00 USDSale